Jestem opiekunem wilka.


>>> - <<<

Dziś dzień moich 39-tych urodzin postanowiłam więc sprawić komuś niewielki prezent i zostałam opiekunem wilka wspierając WWF Polska. 
Dlaczego Polska a nie UK skoro to tutaj mieszkam ?? przyczyna jest prosta - WILK. 
Te piękne, charyzmatyczne zwierzęta nie figurują na liście pomocy w angielskiej wersji a to o nie postanowiłam troszeczkę zadbać. Od zawsze wzbudzały we mnie wielkie emocje.
Być może przez opowieść mamy : "Dziadkowie prowadzili gospodarstwo we wsi Tchórzew /woj.lubelskie/. Do gospodarstwa należało kilka hektarów pól, sad, zwierzęta i kawałek lasu. Odwiedzaliśmy ich kiedy byłam jeszcze dzieckiem. Pewnego dnia na spacerze naprzeciw Nas pojawiła się wilczyca, mama zamarła ale nie straciła zimnej krwi, wzięła mnie na ręce, odwróciła się a pięcie i pobiegła ile sił w nogach nie odwracając się za siebie." Być może po lekko traumatycznym wspomnieniu wilków z "Akademii Pana Kleksa". Być może po prostu przez ich magnetyzujące spojrzenie. 


"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. 
Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, 
Gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań."
~ Sir Peter Scott, jeden z założycieli WWF


W Polsce żyje około 1000 wilków. Wbrew powszechnej opinii wilk nie jest zagrożeniem dla człowieka. To bardziej człowiek stanowi zagrożenie dla wilków. Wilki są pięknymi, zwierzętami, które stanowią ważną część polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze musimy im pomóc.

DLACZEGO WILKI SĄ ZAGROŻONE?
Wszystkie straszne opowieści o wilkach zjadających ludzi należy… między bajki włożyć. To wilk ma o wiele więcej powodów, by bać się człowieka. Największym zagrożeniem dla wilków jest niszczenie miejsc, w których żyją. Wilki potrzebują do życia rozległych lasów, w których mogłyby upolować jedzenie dla siebie i swojego potomstwa. Tymczasem człowiek zabiera naturalne siedliska wilków pod rozbudowę osiedli i sieci dróg. Zdarza się, że wilki nie mogą zdobyć pożywienia w naturze i polują na niewłaściwie zabezpieczone zwierzęta hodowlane. Takie zachowanie powoduje sytuacje konfliktowe między hodowcami a wilkami.


Adopcja jest banalnie prosta i jeśli też miałbyś drogi czytelniku ochotę na taki krok to zapraszam na stronkę adopcyjną WWF - https://pomagam.wwf.pl/adopcja/


Czym jest adopcja?
  • Adopcja wilka jest adopcją symboliczną. Nie adoptujesz konkretnego wilka, ale wspomagasz cały gatunek. Adoptując wilka, pomagasz zapewnić mu bezpieczniejsze warunki życia. Przyczyniasz się także do szerzenia wiedzy na temat wilków i pozytywnie zmieniasz ich wizerunek w oczach społeczeństwa. Wspierasz również inne, najpilniejsze działania WWF Polska na rzecz ratowania ginącej przyrody.

Jak WWF Polska pomaga wilkom?
  • Przekazujemy hodowcom zestawy pastuchów elektrycznych zasilanych bateriami słonecznymi, które skutecznie zniechęcają wilki do polowania na zwierzęta hodowlane.
  • Prowadzimy szkolenia dla hodowców i rolników zakresie zabezpieczania zwierząt hodowlanych przed atakami wilków.
  • Organizujemy doroczną akcję edukacyjną na rzecz wilka pod hasłem „Zawyj dla wilka!”. Aby poprawić społeczne nastawienie do wilka, wydaliśmy książkę „Wilk Ambaras” i nagraliśmy płytę CD z „Bajkami o dobrym wilku”, czytanymi przez znanych Polaków.
  • Wspieramy monitoring wilka w Polsce. W 2011 roku sfinansowaliśmy zimowe tropienia wilków w dwóch największych kompleksach leśnych na Mazurach, a w 2013 roku na Mazurach i Podlasiu. Dzięki temu, wiemy jaka jest sytuacja wilków i że wciąż potrzebują naszej pomocy.

Na co zostaną przeznaczone środki zebrane przez WWF Polska?
  • Środki zebrane w ramach symbolicznej adopcji wilka zostaną przeznaczone na kontynuację naszych działań na rzecz ochrony tego gatunku. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli także realizować inne, najpilniejsze działania na rzecz ratowania ginącej przyrody. W ramach poprawy stosunków między wilkiem a lokalnymi społecznościami będziemy rozdawać kolejne pastuchy elektryczne hodowcom zwierząt na terenach zamieszkiwanych przez wilki. Koszt jednego ogrodzenia to około 3000 zł. Chcemy także przekazywać lokalnym hodowcom specjalnie wyszkolone psy pasterskie, które zabezpieczałyby zwierzęta gospodarskie przed wilkami. Koszt zakupu i przeszkolenia jednego psa pasterskiego to około 3000 zł. Będziemy także kontynuować działania na rzecz poprawy wizerunku wilka w oczach ogółu Polaków, kontynuując doroczną akcję „Zawyj dla wilka”. Symbolicznym wyciem dla wilka i mówieniem o jego problemach staramy się zwrócić uwagę na potrzebę ochrony tego dzikiego kuzyna naszych domowych psów.

Zapraszam Was także do wsparcia mojej urodzinowej zbiórki na Facebook. 

Dziękuje, pozdrawiam

<a href="https://www.bloglovin.com/blog/19628703/?claim=9gkz3vebay7">Follow my blog with Bloglovin</a>

Brak komentarzy