Pocztówki - Wyspy Tremiti /Włochy/


Pisanie listów to sztuka niemalże wymarła. Teraz w erze komputerów i telefonów wolimy wysłać wiadomość na Messengera i WhatsApp. Rzadko komu chcę się bawić w zakup papeterii, napisanie kilku słów na papierze i zakup znaczka pocztowego.. droga elektroniczna jest przecież łatwiejsza, szybsza i tańsza. Przyznam się szczerze, że sama zaniechałam tego procederu ale od kartek pocztowych nie potrafię się uwolnić... Pocztówki uwielbiam wysyłać i otrzymywać koniec kropka

Dziś pochwalić Wam się pragnę karteczką, która przyfrunęła do mnie od Basi, za co ci kochana ogromnie dziękuje!!! Wyspy Tremiti wpisuję na listę moich pożądanych miejsc urlopowych. Rozpłynęłam się w ich pięknie. Ten spokój i bijąca z nich harmonia to jest właśnie TO czego potrzebuję aby wypocząć.  Dzięki uprzejmości Basi obejrzeć możemy to cudowne miejsce z perspektywy turysty. 
Poniżej zdjęcia z jej prywatnej galerii, zapraszam.


Basia prowadzi bloga i Instagram : 
Smak Słów - blog
@bbasiulek - instagram
Zajrzyjcie bo warto. 


>>> - <<<

Isole Tremiti - Wyspy Tremiti - to grupa wysp położonych kilkanaście kilometrów na północ od Półwyspu Gargano we włoskiej części Morza Adriatyckiego. Zajmują niewielką powierzchnię, zaledwie 3 km kw., i od 1989 roku są częścią Parku Narodowego Gargano /Gargano National Park/. Wyróżniają się wyjątkową urodą i bogatą ofertą sportów wodnych (głównie nurkowania).
W skład archipelagu wchodzą San Domino, San Nicola, Capraia, Cretaccio i Pianosa, z których tylko dwie pierwsze są zamieszkane.
Na wyspie San Nicola znajduje się opactwo Santa Maria a Mare z XI wieku i twierdza Castello dei Badiali.
Pokryta sosnami wyspa San Domingo oferuje plaże i klify, jest także miejsce hodowli rzadkich sokołów.

>>> - <<<

I jeszcze kilka słów ode mnie. Dzięki za odwiedziny. 
Może Ty też masz ochotę wysłać mi kartkę ?? Jeśli tak zapraszam na maila 
justapozagranicami@gmail.com

Pozdrawiam

Brak komentarzy